Wskazówki jak utrzymać ładny i piękny dom

Wskazówki jak utrzymać ładny i piękny dom

Czysty i piękny domek jest czymś, co każdy z nas chciałby posiadać. Porządkowanie domu wymaga zorganizowania i systematyczności. Czysty dom pozytywnie oddziałuje na nastrój rodziny w nim zamieszkującej. Gdy domek jest bez skazy, można usiąść i się nim napawać.

Regularne sprzątanie

Należy regularnie sprzątać domek, ażeby umożliwić sobie środowisko wolne od pyłów, brudu i alergenów. Czyszczenie należy wykonywać z dbałością. Wybierz jeden dzień w tygodniu do porządkowania różnych wnętrz.

Sumienne oczyszczenie pomieszczeń domowych jest koniecznością, żeby w domku było bezpiecznie i higienicznie. Niżej wymienione są proste środki na czyszczenie kuchni, toalety, pokoju dziennego oraz sypialni. Działania obejmują szorowanie i intensywne czyszczenie.

Czyszczenie kuchni i innych pomieszczeń

Twoja kuchnia wymaga czyszczenia na koniec każdego dnia. Przetrzyj blaty, piece i palniki za pomocą gąbki antybakteryjnej. Z wykorzystaniem sody oczyszczonej możesz usunąć pozostałości pożywienia. Piec i komin możesz oczyścić odtłuszczaczem.

Raz w tygodniu możesz skupić się na sporych urządzeniach takich jak lodówki, sprzątając z półek wewnętrznych brudy roztworem mydła. Obudowę lodówki wytrzyj mokrą ściereczką, ażeby usunąć wszystkie zabrudzenia.

Ściany toalety, lustra, podłogi winny być przemyte roztworem z mydła i octu. Można także wykorzystać produkty jednej z dostępnych marek.

Wiatraki i urządzenia domowe mogą być przemyte z wykorzystaniem drabiny, żeby do nich dotrzeć. Niezbędna będzie również lekko wilgotna ściereczka z mikrofibry.

Comments are closed.